Aydamaya

Aydamaya

IMDB PUANI 9

Mayakon ve Diyarya, güneş sisteminin dışında bir sistem içerisinde yer alan iki gezegendir. Diyarya,canlıların yaşaması için gerekli olan herşeyin varolduğu bir gezegendir. Mayakon halkı için çok önemlidir ve bir gün Mayakon gezegenindeki varlıkların son olması durumunda Diyarya’ya gideceklerdir.

Aydamaya Mayakon gezegeninde yaşayan bir genç kızdır. Mayakon takvimine göre ikinci mevsim döneminin en başarılı kızı olduğu için Büyük Bilge tarafından ödüllendirilir. Ödülü de Diyarya gezegenine seyahat etmektir.

Mayakon’da çocuklar kapsüllerden doğar. Herkes kardeştir. Büyük Bilge, Mayakon gezegenindeki herkesin babasıdır. Her şeyi O bilir. Araştırır. Öğrenir ve öğretir.

Aydamaya’nın karakteri ütopik olacak kadar iyidir ve hiç değişmez. Sevgi doludur. Saftır. Asla kötülük düşünmez. Aşırı duyguludur. Ya çok mutludur ya da travmatik derecede üzgün. Coşkulu yaşar her şeyi. Asla yalan söylemez. Hatta o kadar doğrucudur ki bu zaman zaman başına iş açar. Kendini beğenmiş ve kibirli olmadığı gibi kıskanç da değildir.

Aydamaya Mayakon kızı olduğu için iki dakikalığına ortadan kaybolabilir. Nesneleri hareket ettirebilir. Bir canlıya dokunduğunda her şeyi hissedebilir. Empati kurabilir. Canlıların mekan değiştirmesini sağlayabilir. Zamanı durdurabilir.

Aydamaya, Diyarya’ya gitmek için uzay kapsülüne biner ve Büyük Bilge’nin laboratuarından fırlatılır. İşler yolunda gitmez ve Diyarya’ya gitmek yerine Dünya’ya düşer kapsül. Aydamaya’nın insanlarla macerası da böylece başlar.

Odasının balkonunda uzay kapsülü görerek şaşkınlığa düşen ve ilk defa bir uzaylı ile karşılaşan Ada ne yapacağını bilemez. Aydamaya çok güzeldir ve yardıma ihtiyacı vardır. Ada da O’na yardım etmeye karar verir. Biri Mayakonlu biri dünyalı iki genç kızın dostluğu böylece başlar.

Ada, Aydamaya'yı dünyada gizleyebilecek mi? Bu iki dostun gizemli maceraları izleyicilere keyifli anlar yaşatacak...

Dizi için henüz oyuncuları eklenmemiş.
Dizi için fotoğraf eklenmemiş.
Üyeler tarafından henüz tartışma başlığı açılmamış.
Yeni Tartışma Konusu Aç