Maşa ve Ayı

Maşa ve Ayı

IMDB PUANI 7.9

Maşa ile Koca Ayı

Aslında rus yapımı bir animasyon çizgidizisi olan Maşa ile Koca Ayı ilk kez 2015 yılında tv8 ekranlarında türkçe dublaj bölümlerinin yayınlanmasıyla Türkiye'den de yüzbinlerce çocuğun ve evebeynlerin vazgeçilmezi olmuştur.

Dizinin ana konusu sirkten emekli olmuş bir ayı ve sevimli bir o kadar da yaramaz olan küçük kızımız Maşa'nın gün içerisindeki maceralarıdır.Maşa tıpkı bizim çocuklarımız gibi yaramaz ve koca ayı da adeta bizim gibi çaresiz bir o kadar da Maşa'dan vazgeçemeyen durumundan memnun olmak zorunda olan koca yürekli bir ayı kardeşimizdir.

Peki bu Maşa ile Koca Ayı nasıl yapılıyor?

2008 yılından bu yana Animaccord Animasyon Stüdyosu tarafından üretilen Maşa ile Koca Ayı animasyonunun her bölümünü Oleg Kuzovkov adlı karikatür yaratıcısı yazmıştır.Daha sonra film şeridi senaryoya uygun olarak geliştirilmiş ve en az 2000 slaytla kısa bir animasyon yapılmıştır.Ekip üyeleri yaptıkları işten keyif alırlar ve 2D canlandırmalar için çalışmalara başlarlar.Bu aşamada animasyon karakterleri oturtulmuş yer ve zaman ayarlamaları kabaca belirlenmiştir.Yapılan örnek animasyona dublaj yapıldıktan sonra karakterlerin dudak hareketlerini ve mimiklerini daha gerçekçi kılmak istenmiş ve 3D çalışmalara başlanmıştır.Işıklar ve müzikler özenle uyarlandıktan sonra resmi olarak MashaBearTV tarafından YouTube internet sitesine yüklenmiştir.

Kısaca karakterleri tanıyalım

Maşa çizgifilmin ana kahramanı neşeli,güler yüzlü,eğlenceli küçük bir rus kızı.Tren istasyonunun yanında küçük bir evde yaşıyor.Koca Ayı'yı çok seviyor ve onu davetli olsun ya da olmasın sürekli ziyaret ediyor.Alina Kukushkina tarafından seslendirilen Maşa kimi zaman Koca Ayı'yı çok mutlu ediyor kimi zaman da yaramazlıklarıyla onu çileden çıkartıyor.

Koca Ayı ise Maşa'nın en iyi arkadaşı hatta çoğu zaman ona babasıymış gibi davranıyor.Ağaçtan bir evde yaşayan Koca Ayı'nın en büyük eğlenceleri balık tutmak,bahçede sebze yetiştirmek,dama oynamak,futbol maçlarını seyretmek,sanatla ve müzikle ilgilenmek.Koca Ayı'nın hırlamalarıysa Oleg Kuzovkov tarafından seslendirilmiş.

Maşa'nın hayvanları (köpek,domuz,keçi,tavuklar) Maşa'nın evinin dışında yaşamakta olup Maşa ne zaman dışarı çıkacak olsa kaçıcak delik arıyorlar.Hayvanları adeta canından bezdiren Maşa kimi zaman domuzu bebek gibi giydirip ona bebek muamelesi yaptığı bile oluyor.

Vahşi hayvanlar (tavşan,sincap,kirpi,kurt) ormanda yaşamakta olup en az Maşa'nın evinin ordaki hayvanlar kadar Maşa'dan çekmektedirler.Özellikle bir tür terk edilmiş ambulansta yaşayan iki kurtun başına Maşa tarafından gelmedik kalmamıştır.

Dişi ayı Koca Ayı'nın aşık olduğu ayıdır. Fakat bu konuda ayımız yanlız değildir ona dişli rakibi Siyah Ayı da eşlik etmektedir.Siyah Ayı kaslı ve bir o kadar da kibirlidir.

 

Dasha tıpkı Maşa ile görünmesine rağmen aslında açık kahverengi saçları ,mavi gözleri ve turuncu elbisesiyle ondan çok farklı olan Maşa'nın kız kardeşidir.Maşa'nın yanında adeta annesi olgunluğunda tutum sergiler , genleri Maşa'ya çekmemiştir.

Panda Koca Ayı'nın küçük kuzeni aslında Çin'de yaşayan küçük sevimli bir pandadır.Ara sıra Koca Ayı'yı ziyarete gelen panda kimi zaman Maşa'yla kavga eder kimi zamansa çok iyi anlaşır birlikte oyunlar oynarlar.

Kaplan Koca Ayı'nın sirkte çalıştığı yıllardan eski bir arkadaşı.Kimi zaman onu ziyaret eder ve eski günleri hatırlayıp mutlu olurlar.

Penguen Maşa tarafından yumurtası bulunmuş tatlı küçük dostumuzdur.Yumurtadan çıktıktan sonra Koca Ayı'yı annesi sanmış ;fakat sıcak bölgeye ayak uyduramayarak oyuncak uçakla kuzey kutup bölgesine yollanmıştır.Kış olduğu zaman hala Koca Ayı ve en yakın dostu Maşa'yı ziyarete gelmektedir.

Bir de tüm bunlardan başka Noel Baba da dizinin bir karakteridir.

Dizi için henüz oyuncuları eklenmemiş.
Dizi için fotoğraf eklenmemiş.
Üyeler tarafından henüz tartışma başlığı açılmamış.
Yeni Tartışma Konusu Aç